ریاضی یکی از دروس مهم و اصلی می باشد که افراد در زندگی خود با آن آشنا می شوند. سوالی که همواره برای افراد مختلف وجود دارد این است که بدانند یک درسی که می خوانند یا کاری که انجام می دهند چه تاثیر و فایده ای برای آینده آن ها دارد. درواقع داشتن درک درست از تاثیر و کاربرد دروس در زندگی و به ویژه داشتن درک درست از درس ریاضیات می تواند در آینده تحصیلی، شغلی و به طور کلی در جنبه های مختلف زندگی آینده افراد تاثیر گذار باشد. به این ترتیب باید گفت که دربرنامه درسی و آموزشی، برقرار کردن پیوند ریاضیات با کاربردهایش در زندگی و سایر علوم از قبیل :هنر،علوم طبیعی ،علوم اجتماعی و . . باید همواره مدّ نظر قرار گیرد و به آن توجه شود.(تکلیف ریاضی)

کاربرد ریاضیات در زندگی:

پرورش خلاقیت و توانایی حل مسئله

اگر آموزش ریاضی به درستی صورت گیرد، به تبع آن ذهن و خلاقیت دانش آموزان رشد خواهد کرد. این امر سبب افزایش توانایی افراد در حل  مسائل می شود و به آنان  قدرت تحلیل می دهد. دانش آموزان و افرادی که تفکر  آنان رشد پیدا کرده باشد و قدرت تجزیه و تحلیل مسائل را کسب کرده باشند و تحلیل موضوعات مختلف برایشان به عادت تبدیل  شده باشد، تمامی این مهارت ها و توانایی ها را در آینده و زندگی روزمره خود  به کار خواهند گرفت و می توانند در برخورد با مسائل  زندگی ، با تجزیه و تحلیل وضعیت موجود ، به راه حل های بهتری دست یابند و در نهایت بهتر از پس مشکلات خود برآیند و زندگی بهتری نیز داشته باشند.-کاربرد ریاضی

مدیریت پول، امور مالی و سرمایه گذاری

یکی دیگر از کاربرد های ریاضیات رابطه مستقیم آن با مسائل مالی و مدیریت پول می باشد. درواقع افراد بدون داشتن مهارت و توانایی در زمینه ریاضیات معمولا در زمینه های مختلف مالی از جمله سرمایه گذاری، پس انداز کردن یا هزینه ها ممکن است احساسی عمل کنند که این کار درست نمی باشد. هنگامیکه درس ریاضی و جبر را می آموزیم با نحوه محاسبه سود و سود مرکب آشنا شده، از بین انواع مختلف حساب های بانکی بهترین را انتخاب می کنیم و هنگام ثبت نام برای وام می توانیم درصد سود بانکی، مابه التفاوت مبلغ دریافتی و بازگشتی و تعداد قسط ها را محاسبه کنیم.

هنگامیکه دانش آموز مفاهیم رشد نمایی و سود مرکب را بهتر درک کرده و یاد گرفته باشد، مدیریت پول بهتری در آینده خواهد داشت اما افرادی که پایه ریاضی قوی ندارند اشتباهات مالی بیشتری مرتکب شده و به احتمال بیشتری دچار ضرر مالی می شوند.(تکلیف ریاضی)

ریاضیات و زندگی

علم برگرفته از طبیعت می باشد. ریاضیات انعکاس دنیای واقعی در ذهن ماست. بعضی از افراد معتقدند ریاضیات زیباترین زبان برای توصیف طبیعت و روابط بین پدیده‌های طبیعی می باشد. سیلوستر می‌گوید:”ریاضیات ،مطالعه شباهت ها در تفاوت ها و مطالعه تفاوت ها درشباهت هاست.”

علت اصلی موفقیت ریاضیدانان در آفریدن این نوع علم سخت‌گیری شدید آن ها در کنار روش های منطقی به همراه خلاقیت، به غایت اندیشیدن و نیز داشتن بلند پروازی و جسارت شکستن هر چه موجود است. به جنبه های مختلف زندگی که کنجکاوانه نگاه می کنیم ، مشاهده می کنیم که ریاضی به طور مستقیم یا غیر مستقیم تاثیر گذار می باشد. برای مثال دانشمندان کشف کرد اند که روش خانه سازی یکی از انواع حشرات که بر روی شاخ و برگ درختان زندگی می کند، بر اساس یک فرمول پیچیده ریاضی می باشد.-کاربرد ریاضی

به طور کل ریاضیات راه های زیادی را برای باز شدن فکر در اختیار ما قرار دارد که از مهمترین آنها مطالعه ی ریاضیات از جمله شاخه ی تر کیبیات است. در واقع ریاضیات به ما کمک می کند تا بتوانیم مشکلات و مسائل زندگی را بهتر و آسان تر تجزیه و تحلیل و حل کنیم.

آمارها نشان می دهد که طلاق در خانواده هایی که حداقل یکی از همسران ریاضی خوانده است در مقایسه با سایر خانواده ها بسیار کمتر می باشد. ریاضی داستان زندگی ماست که به کمک آن می توان به حل مشکلات پرداخت. ریاضی علمی است بسیار شیرین و لذت بخش ولی گاه بسیار خشن و هولناک است هر گاه آدمی بتواند این معادلات و روابط و ساختارها را حل کند یک حس لطیف به آن دست می دهد ولی اگر نتواند به جواب برسد، حسی سرشار از اندوه را به روی دوش آدمی می گذارد.(تکلیف ریاضی)

شرکت ریاضی ستاره آموز آسیا

شرکت ریاضی ستاره آموز آسیا بنیان گذار سبک استارمس است که نه تنها در ایران بلکه در کشورهای دیگر جهان نیز از بسیاری جنبه ها نمونه ی مشابهی ندارد. این سبک برای اولین بار توسط دکتر عبداله علی اسماعیلی در ایران پایه گذاری شده و تمامی اجزای آن بر اساس شرایط بومی کشور است. آموزش های سبک استارمس در ده دوره ی اصلی و ۴ دوره ی تابستانه برگزار می شود که طی آن ها تمامی مفاهیم کتاب های درسی ایران از پایه ی پیش دبستانی تا پایه ی چهارم در یک سلسله بازی های جذاب به نام ستاره گنجانده شده است.

هر یک از دوره های اصلی به سه مرحله تقسیم می شود. این شرکت برای فعالیت های خود اعتبارنامه از وزارت آموزش و پرورش دارد و تمامی مراحل اداری و قانونی را سپری کرده است. این سبک در مدارس طرف قرارداد اجرا می شود و برای ثبت نام در سایت ،ابتدا باید نام مدرسه ی فرزند شما در سایت به ثبت رسیده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
logo-samandehi