ریاضی یکی از لذت بخش ترین درس ها می باشد، اما عوامل مختلفی مانند عدم آموزش صحیح و مناسب و … می تواند سبب ایجاد احساس و نگرش منفی افراد نسبت به این درس شود. ریاضی درسی است که باید به خوبی آموخته شده و یاد گرفته شود. بخشی از این یادگیری به استعداد ذاتی فرد بر می گردد و بخش بسیار زیادی از آن نیز به کسب مهارت های مختلف در این زمینه باز می گردد. با کمی تلاش و صرف زمان می توان در درس ریاضی موفقیت های زیادی را کسب نمود. لذا افراد همواره باید به دنبال تقویت مهارت ریاضی خود باشند. کسب این مهارت برای فرد بسیار کمک کننده بوده و در زندگی آینده او نیز بسیار اثر گذار می باشد.(تکلیف ریاضی)

با توجه به اهمیت و کاربردی که درس ریاضی در زندگی افراد دارد، در این مطلب از سایت ریاضی ستاره ای به ارائه راهکارهای موثر دیگری جهت تقویت مهارت ریاضی خواهیم پرداخت. امید است که این راهکار ها مورد توجه شما قرار گرفته و کاربردی باشد.

انجام تمرین های گسترده

یکی از موارد تاثیر گذار در تقویت درس ریاضی به کار گیری تمرینات گسترده می باشد. برای اینکه بتوانید ریاضی را هر چه بهتر بیاموزید و نیز توانایی حل مسئله خود را بهبود بخشید انجام تمرینات مختلف می تواند بسیار کمک کننده باشد. هنگامی که در کلاس درس هستید تکالیف خود را با دقت انجام داده و از معلم خود کمک بگیرید. در منزل نیز می توانید از تمرینات کتاب های کمک درسی و یا تمرینات اضافی از جانب معلم خود استفاده نمایید.

عدم رد شدن و گذشتن از مسائل و مفاهیم دشوار ریاضی

مسائل ریاضی گاهی می تواند بسیار سخت و دشوار باشد و این امری طبیعی است. نکته مهمی که وجود دارد این است که ممارست، تمرین و مقاومت در انجام مسئله مورد نظر جهت کسب مهارت و تقویت درس ریاضی بسیار مهم می باشد. بنابراین همواره سعی کنید که ساعاتی از روز را به تمرینات مربوط به ریاضی و حل اینگونه مسائل دشوار بپردازید. توجه داشته باشید که هر چه زمان بیشتری را به تمرین درس ریاضی اختصاص دهید، مهارت بیشتری نیز در این درس کسب خواهید نمود.(تکلیف ریاضی)

کمک گرفتن از دیگران

هنگامی که در حل مسائل ریاضی به مشکلی بر خوردید حتی آن را با یک فرد آگاه مانند معلم خود در میان بگذارید. لذا همواره باید به دنبال پاسخ سوالات و مسائل مورد نظر خود باشید و در این مسیر کمک گرفتن از سایر افراد آگاه که در این زمینه تخصص لازم را دارا می باشند می تواند بسیار کمک کننده باشد. بنابراین همواره سوالات خود را مطرح نمایید و به دنبال پاسخ آن باشید.

هنگام مطالعه درس خود مراقب و مسئولیت پذیر باشید

مراقب و مسئولیت پذیر بودن هنگام مطالعه تاثیر بسیار زیادی در یادگیری آن درس دارد. جهت مطالعه ی درس ریاضی سعی کنید مکان آرام و ساکتی را انتخاب نمایید و ابزار ها و وسایلی را که ممکن است باعث از بین بردن تمرکز حواستان شود، از خود دور نمایید. مغز انسان برای انجام کارهای شناختی به محیط مخصوصی نیاز دارد لذا همواره این شرایط محیطی باید رعایت شود. علاوه بر این، میزان خواب مناسب، خورد و خوراک مناسب و نیز استراحت کافی در کسب مهارت و تقویت ریاضی اهمیت بسیار زیادی را دارا می باشد.

شرکت ریاضی ستاره آموز آسیا

شرکت ریاضی ستاره آموز آسیا ،بنیان گذار سبک استارمس است که نه تنها در ایران بلکه در کشورهای دیگر جهان نیز از بسیاری جنبه ها نمونه ی مشابهی ندارد. این سبک برای اولین بار توسط دکتر عبداله علی اسماعیلی در ایران پایه گذاری شده و تمامی اجزای آن بر اساس شرایط بومی کشور است. آموزش های سبک استارمس در ده دوره ی اصلی و ۴ دوره ی تابستانه برگزار می شود که طی آن ها تمامی مفاهیم کتاب های درسی ایران از پایه ی پیش دبستانی تا پایه ی چهارم در یک سلسله بازی های جذاب به نام ستاره گنجانده شده است.(تکلیف ریاضی)

هر یک از دوره های اصلی به سه مرحله تقسیم می شود. این شرکت برای فعالیت های خود اعتبارنامه از وزارت آموزش و پرورش دارد و تمامی مراحل اداری و قانونی را سپری کرده است. این سبک در مدارس طرف قرارداد اجرا می شود و برای ثبت نام در سایت ،ابتدا باید نام مدرسه ی فرزند شما در سایت به ثبت رسیده باشد.

1 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

  • […] ریاضیات جز یکی از مهم ترین و اصلی ترین دروس در بیشتر کشور ها می باشد. به نوعی می توان ریاضیات را پایه و اساس تمامی علوم به حساب آورد. این علم به گونه ایست که ارتباط زیادی را با زندگی آدمیان برقرار می نماید. اما بسیاری از افرادی که به یادگیری این علم می پردازند از کاربرد های گوناگون آن در زندگی روزمره و ارتباطاتی که می توان بین آن ها برقرار نمود، آگاهی ندارند. یکی از فواید آگاهی درمورد این مسئله، بالا رفتن انگیزه در افراد و به ویژه در دانش آموزان می باشد. درواقع دانستن ارتباطات و کاربرد های رياضی و زندگی روزمره می تواند سبب افزایش انگیزه افراد در یادگیری هر چه بهتر این درس شود و آن ها را نسبت به یافتن ارتباط متغیر ها با یکدیگر ترغیب نماید.(ریاضی و بازی) […]

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
logo-samandehi