اهمیت ریاضی در زندگی-ریاضی یکی از دروس کاربردی و چالش برانگیز در زندگی ما می باشد. یادگیری و آموزش ریاضی به دلیل نقش مهمی که در جنبه های مختلف زندگی ما دارد جزء کاربردی ترین علوم در زندگی ما انسان ها محسوب می شود. ریاضیات علمی است که به اشکال، کمیت ها و ترتیب ها می پردازد و این به این معناست که ریاضی در همه جا وجود داشته و کاربرد دارد. ریاضیات به سردمدار جوامع و کشورهای در حال رشد تبدیل شده است و در واقع جهت به روز کردن شیوه زندگی مردم استفاده می شود. در واقع پیشرفت های سریع علم و تکنولوژی در عصر حاضر و تأثير آن بر جنبه های مختلف زندگي بشر لزوم آشنايي با مقدمات رياضي را حتي براي افرادي كه به ساده ترين مشاغل مي پردازند نیز آشكار تر مي کند.(ریاضی ابتدایی)

اهمیت ریاضی در زندگی
اهمیت ریاضی در زندگی

ضرورت و اهميت درس رياضی

رياضيات هم مانند سایر دروس، یک واحد درسی بوده و در همه ی مدارس جهان از جايگاه ويژه ای برخوردار می باشد. اين درس در متن آموزش های اجتماعی، فرهنگی و تاريخی قرار دارد و با سایر حوزه های دانش مانند علوم اجتماعی، رفتاری، تجربی و انسانی در ارتباط است. به طور کلی رياضيات با زندگی و جهان اطراف ما عجين و در هم آمیخته شده است و يکی از کليد های اصلی و مهم درک جهان به شمار می رود. به قول گاليله، «طبيعت با زبان رياضيات با ما سخن می گويد». علم ریاضی، نشانه ها و نمادهای خاصی را به کار گرفته و به تعامل دو طرفه ختم می شود؛ تعاملی که در آن، معلم و دانش آموز انديشه های خود را به زبانی ساده و روان به يکديگر انتقال می دهند.

رياضيات مفاهيم، مهارت ها و دانشی را به ياد گيرنده انتقال می دهد که مبنا و پايه ی سازگاری شناختی و اجتماعی اوست. همه ی درس ها و فعاليت های آموزش و پرورش در رشد و شکوفايی استعدادها و توانمندی های دانش آموزان نقش به سزايی دارند. مفاهيم رياضی از جمله با ارزش ترين و کارآمدترين مواد آموزشی در دوره های تحصيلی محسوب می شوند؛ رياضيات يک ابزار ارتباطی قوی، معتبر و بدون ابهام و به منزله ی ابزاری برای تعيين و پيش بينی می باشد. درک صحيح مسائل ریاضی و يافتن راه حل های مناسب، به نظم فکری و توانايی درست انديشيدن نياز دارد.و کليه دانش آموزان از مفاهيم آن بهره مند می شوند.(ریاضی ابتدایی)

کاربرد های ریاضی در زندگی روزمره

به کار بردن ریاضیات در زندگی روزمره خود در همه جنبه ها.

از ریاضی به‌ عنوان ابزاری برای ایجاد نظم فکری استفاده کنیم.

آشنایی با قوانین و مسائل ریاضیات، و تلاش بر انطباق دادن آن ها با قوانین زندگی اجتماعی و قوانین علمی.

مسائل واقعی زندگی خود را مطرح کنیم و سعی کنیم که با استفاده از ابزار ریاضی، برای این مسائل واقعیت‌ مدار راه‌حل‌ های درست و منطقی به دست آوریم.

مثلاً ببینند ساعت چند است، چه زمانی برای رسیدن به مدرسه لازم است و نتیجه بگیرند، کی باید از منزل به قصد رسیدن به مدرسه خارج شوند.

ریاضیات به ما کمک می‌کند تا مشکلات و موضوعات و مسائل زندگی را بهتر و راحت‌ تر تجزیه و تحلیل نماییم.(ریاضی ابتدایی)

شرکت ریاضی ستاره آموز آسیا

شرکت ریاضی ستاره آموز آسیا بنیان گذار سبک استارمس است که نه تنها در ایران بلکه در کشورهای دیگر جهان نیز از بسیاری جنبه ها نمونه ی مشابهی ندارد. این سبک برای اولین بار توسط دکتر عبداله علی اسماعیلی در ایران پایه گذاری شده و تمامی اجزای آن بر اساس شرایط بومی کشور است. آموزش های سبک استارمس در ده دوره ی اصلی و ۴ دوره ی تابستانه برگزار می شود که طی آن ها تمامی مفاهیم کتاب های درسی ایران از پایه ی پیش دبستانی تا پایه ی چهارم در یک سلسله بازی های جذاب به نام ستاره گنجانده شده است.

هر یک از دوره های اصلی به سه مرحله تقسیم می شود. این شرکت برای فعالیت های خود اعتبارنامه از وزارت آموزش و پرورش دارد و تمامی مراحل اداری و قانونی را سپری کرده است. این سبک در مدارس طرف قرارداد اجرا می شود و برای ثبت نام در سایت ،ابتدا باید نام مدرسه ی فرزند شما در سایت به ثبت رسیده باشد.(ریاضی ابتدایی)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
logo-samandehi